29. ZIMNÁ SVETOVÁ UNIVERZIÁDA KRASNOYARSK 2019
Miesto: Krasnoyarsk, Sibír
Termín: 02.-12. marec 2019
Otvárací ceremoniál: 02. marec 2018
Návšteva ministerky školstva, vedy, výskumu a športu p. Martiny Lubyovej na 29. svetovej zimnej univerziáde v Krasnoyarsku:
Pani ministerka prišla podporiť športovcov do univerziádnej dediny, kde si s ňou spravili spoločnú fotografiu naši hokejisti. Zúčastnila sa osobne aj na hokejových zápasoch na zimnom štadióne.
OFICIÁLNE VÝSLEDKY SLOVENSKEJ VÝPRAVY na 29. Zimnej Univerziáde v Krasnoyarsku:
HOKEJ MUŽI: STRIEBORNÁ MEDAILA
SVK | RUS |
1 | 2 |
SVK | CZE |
7 | 2 |
SVK | JPN |
8 | 3 |
SVK | USA |
6 | 3 |
SVK | HUN |
4 | 0 |
Semifinále | |
SVK | KAZ |
4 | 0 |
Finále | |
SVK | RUS |
1 | 2 |
BEŽECKÉ LYŽOVANIE:
Priezvisko | Meno | Univerzita | Disciplína | Umiestnenie | Počet štartujúcich | Počet krajín |
Klementová | Barbora | UMB BB | 5 km C | 34 | 67 | 24 |
5 km F Pursuit | 31(25) | 65 | 24 | |||
SP F | 8 | 65 | 23 | |||
15 km F Mst | 24 | 49 | 20 | |||
Klementová+Segeč | Barbora+Andrej | Teamsprint C | 16 | 34 | 21 | |
Segeč | Andrej | TU Zvolen | 10 km C | 30 | 87 | 24 |
10 km F Pursuit | 53 (69) | 83 | 26 | |||
SP F | 43 | 78 | 25 | |||
Koristek | Ján | SPU NR | 10 km C | 16 | 87 | 24 |
10 km F Pursuit | 12 (8) | 83 | 26 | |||
SP F | 44 | 78 | 25 | |||
30 km F Mst | 8 | 63 | 20 |
BIATLON:
Priezvisko | Meno | Univerzita | Disciplína | Umiestnenie |
Valenta | Róbert | TU Zvolen | Vytrvalostné p. | 31 |
Rýchlostné p. | 26 | |||
Masové p. | 26 | |||
Stíhacie p. | 26 | |||
Štrba | Pavol | ŽU Žilina | Vytrvalostné p. | 28 |
Rýchlostné p. | 30 | |||
Stíhacie p. | 31 | |||
Masové p. | 28 | |||
Chovanová | Laura | Kat. univerzita Ružomberok | Vytrvalostné p. | 22 |
Rýchlostné p. | 21 | |||
Stíhacie p. | 21 | |||
Masové p. | 20 | |||
Repková | Lucia | UMB BB | Vytrvalostné p. | 29 |
Rýchlostné p. | 26 | |||
Stíhacie p. | 24 | |||
Masové p. | 27 | |||
Balogová | Alexandra | UMB BB | Vytrvalostné p. | 31 |
Rýchlostné p. | 29 | |||
Stíhacie p. | 26 | |||
Masové p. | 28 | |||
Štrba | Pavol | ŽU Žilina | štafety | 8 |
Chovanová | Laura | Kat. univ. Ružomberok | ||
Repková | Lucia | UMB BB | ||
Balogová | Alexandra | UMB BB | ||
Róbert | Valenta | TU Zvolen |
ALPSKÉ LYŽOVANIE:
Priezvisko | Meno | Univerzita | Disciplína | body | Umiestnenie |
Hromcová | Petra | VŠTVS Palestra, Praha | Slalom SL | DNF1 | |
Tímová súťaž TE | 9 | ||||
Obrovský slalom GS | 66,61 | 28 | |||
Super obrovský slalom SG | 61,82 | 10 | |||
Kombinácia SC | 83,23 | 9 | |||
Hrehorová | Evelyn | UPJŠ KE | Slalom SL | DNF | |
Tímová súťaž TE | 9 | ||||
Obrovský slalom GS | 169,47 | 55 | |||
Super obrovský slalom SG | 144,82 | 41 | |||
Kombinácia SC | 213,91 | 39 | |||
Hyška | Martin | UNI BA | Slalom SL | 60,99 | 21 |
Tímová súťaž TE | 9 | ||||
Obrovský slalom GS | DNF1 | ||||
Super obrovský slalom SG | 72,41 | 20 | |||
Kombinácia SC | 50,73 | 12 | |||
Katrenič | Henrich | UNI BA | Slalom SL | ------------ | ---------------- |
Tímová súťaž TE | ------------ | ---------------- | |||
Obrovský slalom GS | 50,72 | 19 | |||
Super obrovský slalom SG | 69,45 | 18 | |||
Kombinácia SC | 63,25 | 19 | |||
Revúcky | Samuel | EU BA | Slalom SL | DNF1 | |
Tímová súťaž TE | 9 | ||||
Obrovský slalom GS | 39,09 | 12 | |||
Super obrovský slalom SG | ------------ | ---------------- | |||
Kombinácia SC | ------------ | ---------------- | |||
Madro | Oskar | Vysoké učení technické v Brně | Slalom SL | DNF1 | |
Tímová súťaž TE | ---------------- | ||||
Obrovský slalom GS | DNF1 | ||||
Super obrovský slalom SG | ------------ | ---------------- | |||
Kombinácia SC | ------------ | ---------------- |
SNOWBOARD:
Priezvisko | Meno | Univerzita | Disciplína | Umiestnenie | Počet štartujúcich |
Karolčík | Boris | EUBA | SBX | 16. | 28 |
PGS | 21. | 27 | |||
HP | 11. | 11 | |||
SS | 7. | 24 | |||
Kotian | Tomáš | Vysoké učení technické v Brně | SBX | 23. | 28 |
Christofi | Theodor | Univerzita Palackého v Olomouci | PGS | 19. | 27 |
PSL | 20. | 22 |
KRASOKORČUĽOVANIE:
Priezvisko | Meno | Univerzita | Disciplína | Body | Umiestnenie |
Dobiášová | Bronislava | UNIBA | Solo ženy | 122 | 18. |
Klepoch | Marco | České Vysoké Učení Technické v Praze | Solo muži | 157 | 20. |
ORIENTAČNÉ BEŽECKÉ LYŽOVANIE:
Priezvisko | Meno | Univerzita | Disciplína | Čas | Umiestnenie |
Franko | Stanislav | TU Košice FEI | šprint | 30:32 | 48. |
stíhačka | 1:08:42 | 46. | |||
Stredná trať | 48:12 | 45. |
FREESTYLE:
Priezvisko | Meno | Univerzita | Disciplína | Body | Umiestnenie |
Katrenič | Henrich | UK BA | Ski cross | 38.4 | 19 |
Krasnoyarsk je tretie najväčšie mesto na Sibíri, administratívne centrum krasnojarského kraja v Rusku. Žije tu okolo 1 080 000 obyvateľov. Rozprestiera sa vo vlhkom kontinentálnom podnebí s dlhou a chladnou zimou od novembra do marca a krátkym horúcim letom.
Športové zloženie slovenskej výpravy:
- ľadový hokej
- biathlon
- krasokorčuľovanie
- zjazdové lyžovanie
- bežecké lyžovanie
- orientačné lyžovanie
- freestyle
- snowboard
MENO | PRIEZVISKO | ŠPORT | FUNKCIA |
Juraj | Šiška | Hokej | Athlete |
Vladimír | Vybíral | Hokej | Athlete |
Nino | Ondriš | Hokej | Athlete |
Patrik | Marcinek | Hokej | Athlete |
Daniel | Rzavsky | Hokej | Athlete |
Erik | Smolka | Hokej | Athlete |
Martin | Vyskoč | Hokej | Athlete |
Lukáš | Ďurkech | Hokej | Athlete |
Erik | Kompas | Hokej | Athlete |
Patrik | Ligas | Hokej | Athlete |
Ján | Zlocha ml. | Hokej | Athlete |
Filip | Klema | Hokej | Athlete |
Matúš | Mihaľko | Hokej | Athlete |
Ivan | Fedorko | Hokej | Athlete |
Dalibor | Mikula | Hokej | Athlete |
Sebastián | Šmída | Hokej | Athlete |
Radoslav | Gábor | Hokej | Athlete |
Patrik | Bačík | Hokej | Athlete |
Martin | Jendroľ | Hokej | Athlete |
Adam | Kasanický | Hokej | Athlete |
Jakub | Tatár | Hokej | Athlete |
Matej | Tomek | Hokej | Athlete |
Samuel | Košút | Hokej | Athlete |
Branislav | Varga | Hokej | Manažér |
Ivan | Feneš | Hokej | Tréner |
Lukáš | Opáth | Hokej | Asistent trénera |
Rastislav | Ladecký | Hokej | Masér |
Igor | Prekop | Hokej | Doktor |
Andrej | Segeč | Bežecké lyžovanie | Athlete |
Barbora | Klementová | Bežecké lyžovanie | Athlete |
Ján | Koristek | Bežecké lyžovanie | Athlete |
Michal | Malák | Bežecké lyžovanie | Official |
František | Novodomec | Bežecké lyžovanie | Official |
Michal | Polačko | Bežecké lyžovanie | Official |
Alexandra | Balogova | Biatlon | Athlete |
Laura | Chovanova | Biatlon | Athlete |
Pavol | Štrba | Biatlon | Athlete |
Róbert | Valenta | Biatlon | Athlete |
Lucia | Repková | Biatlon | Athlete |
Roman | Reguly | Biatlon | Official |
Marek | Matiaško | Biatlon | Official |
Jozef | Repko | Biatlon | Official |
Boris | Karolčík | Snowboard | Athlete |
Theodor | Christofi | Snowboard | Athlete |
Tomáš | Kotian | Snowboard | Athlete |
Miloš | Kmeťko | Snowboard | Official |
Marco | Klepoch | Krasokorčulovanie | Athlete |
Bronislava | Dobiášová | Krasokorčulovanie | Athlete |
Vladimir | Dvoynikov | Krasokorčulovanie | Official |
Stanislav | Franko | Orientačné lyžovanie | Athlete |
Valér | Franko | Orientačné lyžovanie | Official |
Martin | Hyška | Alpské lyžovanie | Athlete |
Samuel | Revucky | Alpské lyžovanie | Athlete |
Henrich | Katrenič | Alpské lyžovanie | Athlete |
Oskar | Madro | Alpské lyžovanie | Athlete |
Evelyn | Hrehorová | Alpské lyžovanie | Athlete |
Petra | Hromcová | Alpské lyžovanie | Athlete |
Martin | Hyška st. | Alpské lyžovanie | Official |
Tomáš | Hudec | Alpské lyžovanie | Official |
Lukáš | Ohradka | Alpské lyžovanie | Official |
Michaela | Masárová | SAUŠ | HoD |
Lucia | Cagáň Petreková | SAUŠ | Deputy HoD |
Július | Dubovský | SAUŠ | President |
Andrea | Šajbidor | Medical | Doctor |
Terézia | Sedláčková | Medical | Fyzioterapeut |
Peter | Šajdík | Media | Kameraman |
Celá slovenská výprava pozostáva z 65 osôb, ktoré budú počas celej Univerziády zoskupení v univerziádnej dedine, odkiaľ sa dochádza na jednotlivé športoviská.
Do dejiska Univerziády momentálne postupne prilietajú jednotlivci podľa termínov disciplín. 27.2. priletela naša najväčšia časť výpravy - mužský hokejový tím, ktorý absolvuje postupne prípravné tréningy a prvý zápas čaká našich hokejistov 1.marca s Ruskom.
Do univerziádnej dediny 28.2. skoro ráno prileteli snowboardisti v zložení: Boris Karolčík, Theodor Christofi, Tomáš Kotian a tréner Miloš Kmeťko. Po nich nasledovala skupina biatlonistov: Alexandra Balogová, Laura Chovanová, Pavol Štrba, Róbert Valenta, Lucia Repková spolu s trénermi Roman Reguly, Marek Matiaško a Jozef Repko.
Popoludní sa na námestí univerziádnej dediny konal uvítací ceremoniál krajín. Generálna sekretárka SAUŠ Michaela Masárová si slávnostne vymenila darčky s riaditeľom univerziádnej dediny.
Veĺkolepý Otvárací ceremoniál sa konal 2.marca vo večerných hodinách na kasokorčuliarskom štadióne. Program pozostával z nástupu krajín a kultúrnej časti. Počs ceremoniálu sa prítomným prihovoril prezident FISU Oleg Matytsin a prezident Ruskej federácie Vladimír Putin.