29. ZIMNÁ SVETOVÁ UNIVERZIÁDA KRASNOYARSK 2019

Miesto: Krasnoyarsk, Sibír
Termín: 02.-12. marec 2019
Otvárací ceremoniál: 02. marec 2018 

oficiálna web stránka 

OFICIÁLNE VÝSLEDKY SLOVENSKEJ VÝPRAVY na 29. Zimnej Univerziáde v Krasnoyarsku: 

HOKEJ MUŽI:  STRIEBORNÁ MEDAILA 

SVK RUS
1 2
   
SVK CZE
7 2
   
SVK JPN
8 3
   
SVK USA
6 3
   
SVK HUN
4 0
   
Semifinále
SVK KAZ
4 0
   
Finále
SVK RUS
1 2
   

BEŽECKÉ LYŽOVANIE: 

Priezvisko Meno Univerzita Disciplína Umiestnenie Počet štartujúcich Počet krajín
Klementová Barbora UMB BB 5 km C 34 67 24
5 km F Pursuit 31(25) 65 24
SP F 8 65 23
15 km F Mst 24 49 20
Klementová+Segeč Barbora+Andrej   Teamsprint C 16 34 21
Segeč Andrej TU Zvolen 10 km C 30 87 24
10 km F Pursuit 53 (69) 83 26
SP F 43 78 25
Koristek Ján SPU NR 10 km C 16 87 24
10 km F Pursuit 12 (8) 83 26
SP F 44 78 25
30 km F Mst 8 63 20

 

BIATLON: 

Priezvisko Meno Univerzita Disciplína Umiestnenie
 Valenta  Róbert   TU Zvolen  Vytrvalostné p.  31
 Rýchlostné p.  26
 Masové p.  26
 Stíhacie p.  26
 Štrba Pavol   ŽU Žilina  Vytrvalostné p.  28
 Rýchlostné p.  30
 Stíhacie p.  31
 Masové p.  28
 Chovanová  Laura   Kat. univerzita Ružomberok  Vytrvalostné p.  22
 Rýchlostné p.  21
 Stíhacie p.  21
 Masové p.  20
 Repková Lucia   UMB BB  Vytrvalostné p.  29
 Rýchlostné p.  26
 Stíhacie p.  24
 Masové p.  27
 Balogová  Alexandra   UMB BB  Vytrvalostné p.  31
 Rýchlostné p.  29
 Stíhacie p.  26
 Masové p.  28
 Štrba Pavol  ŽU Žilina  štafety  8
 Chovanová  Laura  Kat. univ. Ružomberok
 Repková Lucia  UMB BB
 Balogová  Alexandra  UMB BB
Róbert  Valenta TU Zvolen

 

ALPSKÉ LYŽOVANIE: 

Priezvisko Meno Univerzita Disciplína body Umiestnenie
Hromcová Petra VŠTVS Palestra, Praha Slalom SL   DNF1
Tímová súťaž TE   9
Obrovský slalom GS 66,61 28
Super obrovský slalom SG 61,82 10
Kombinácia  SC 83,23 9
Hrehorová Evelyn UPJŠ KE Slalom SL   DNF
Tímová súťaž TE   9
Obrovský slalom GS 169,47 55
Super obrovský slalom SG 144,82 41
Kombinácia  SC 213,91 39
Hyška Martin UNI BA Slalom SL 60,99 21
Tímová súťaž TE   9
Obrovský slalom GS   DNF1
Super obrovský slalom SG 72,41 20
Kombinácia  SC 50,73 12
Katrenič Henrich UNI BA Slalom SL ------------ ----------------
Tímová súťaž TE ------------ ----------------
Obrovský slalom GS 50,72 19
Super obrovský slalom SG 69,45 18
Kombinácia  SC 63,25 19
Revúcky Samuel EU BA Slalom SL   DNF1
Tímová súťaž TE   9
Obrovský slalom GS 39,09 12
Super obrovský slalom SG ------------ ----------------
Kombinácia  SC ------------ ----------------
Madro Oskar Vysoké učení technické v Brně Slalom SL   DNF1
Tímová súťaž TE   ----------------
Obrovský slalom GS   DNF1
Super obrovský slalom SG ------------ ----------------
Kombinácia  SC ------------ ----------------

 

SNOWBOARD: 

Priezvisko Meno Univerzita Disciplína Umiestnenie Počet štartujúcich 
 Karolčík  Boris EUBA  SBX 16. 28
 PGS   21.  27
 HP  11.  11
 SS  7.  24
 Kotian  Tomáš Vysoké učení technické v Brně  SBX   23.  28
 Christofi  Theodor Univerzita Palackého v Olomouci  PGS  19. 27
 PSL   20.  22

 

KRASOKORČUĽOVANIE: 

Priezvisko Meno Univerzita Disciplína Body Umiestnenie
Dobiášová Bronislava UNIBA Solo ženy 122 18.
Klepoch Marco České Vysoké Učení Technické v Praze Solo muži 157 20.

 

ORIENTAČNÉ BEŽECKÉ LYŽOVANIE:

Priezvisko Meno Univerzita Disciplína Čas Umiestnenie
 Franko Stanislav  TU Košice FEI šprint  30:32  48.
 stíhačka  1:08:42  46.
 Stredná trať  48:12  45.

FREESTYLE: 

Priezvisko Meno Univerzita Disciplína Body Umiestnenie
Katrenič Henrich UK BA Ski cross 38.4 19

Krasnoyarsk je tretie najväčšie mesto na Sibíri, administratívne centrum krasnojarského kraja v Rusku. Žije tu okolo 1 080 000 obyvateľov. Rozprestiera sa vo vlhkom kontinentálnom podnebí s dlhou a chladnou zimou od novembra do marca a krátkym horúcim letom.

Športové zloženie slovenskej výpravy:
- ľadový hokej
- biathlon
- krasokorčuľovanie
- zjazdové lyžovanie
- bežecké lyžovanie
- orientačné lyžovanie
- freestyle
- snowboard

MENO PRIEZVISKO ŠPORT FUNKCIA
Juraj Šiška Hokej Athlete
Vladimír Vybíral Hokej Athlete
Nino Ondriš Hokej Athlete
Patrik Marcinek Hokej Athlete
Daniel Rzavsky Hokej Athlete
Erik Smolka Hokej Athlete
Martin Vyskoč Hokej Athlete
Lukáš Ďurkech Hokej Athlete
Erik Kompas Hokej Athlete
Patrik Ligas Hokej Athlete
Ján Zlocha ml. Hokej Athlete
Filip Klema Hokej Athlete
Matúš Mihaľko Hokej Athlete
Ivan Fedorko Hokej Athlete
Dalibor Mikula Hokej Athlete
Sebastián Šmída Hokej Athlete
Radoslav Gábor Hokej Athlete
Patrik Bačík Hokej Athlete
Martin Jendroľ Hokej Athlete
Adam Kasanický Hokej Athlete
Jakub Tatár Hokej Athlete
Matej Tomek Hokej Athlete
Samuel Košút Hokej Athlete
Branislav Varga Hokej Manažér
Ivan Feneš Hokej Tréner
Lukáš Opáth Hokej Asistent trénera
Rastislav Ladecký Hokej Masér
Igor Prekop Hokej Doktor
Andrej Segeč Bežecké lyžovanie Athlete
Barbora Klementová Bežecké lyžovanie Athlete
Ján Koristek Bežecké lyžovanie Athlete
Michal Malák Bežecké lyžovanie Official
František Novodomec Bežecké lyžovanie Official
Michal Polačko Bežecké lyžovanie Official
Alexandra Balogova Biatlon Athlete
Laura Chovanova Biatlon Athlete
Pavol Štrba Biatlon Athlete
Róbert Valenta Biatlon Athlete
Lucia Repková Biatlon Athlete
Roman Reguly Biatlon Official
Marek Matiaško Biatlon Official
Jozef Repko Biatlon Official
Boris Karolčík Snowboard Athlete
Theodor Christofi Snowboard Athlete
Tomáš Kotian Snowboard Athlete
Miloš Kmeťko Snowboard Official
Marco Klepoch Krasokorčulovanie Athlete
Bronislava Dobiášová Krasokorčulovanie Athlete
Vladimir Dvoynikov Krasokorčulovanie Official
Stanislav Franko Orientačné lyžovanie Athlete
Valér Franko Orientačné lyžovanie Official
Martin Hyška Alpské lyžovanie Athlete
Samuel Revucky Alpské lyžovanie Athlete
Henrich Katrenič Alpské lyžovanie Athlete
Oskar Madro Alpské lyžovanie Athlete
Evelyn Hrehorová Alpské lyžovanie Athlete
Petra Hromcová Alpské lyžovanie Athlete
Martin Hyška st. Alpské lyžovanie Official
Tomáš Hudec Alpské lyžovanie Official
Lukáš Ohradka Alpské lyžovanie Official
Michaela Masárová SAUŠ HoD
Lucia Cagáň Petreková SAUŠ Deputy HoD
Július Dubovský SAUŠ President
Andrea Šajbidor Medical Doctor
Terézia Sedláčková Medical Fyzioterapeut
Peter Šajdík Media Kameraman

 

Celá slovenská výprava pozostáva z 65 osôb, ktoré budú počas celej Univerziády zoskupení v univerziádnej dedine, odkiaľ sa dochádza na jednotlivé športoviská. 

Do dejiska Univerziády momentálne postupne prilietajú jednotlivci podľa termínov disciplín. 27.2. priletela naša najväčšia časť výpravy - mužský hokejový tím, ktorý absolvuje postupne prípravné tréningy a prvý zápas čaká našich hokejistov 1.marca s Ruskom. 

Do univerziádnej dediny 28.2. skoro ráno prileteli snowboardisti v zložení: Boris Karolčík, Theodor Christofi, Tomáš Kotian a tréner Miloš Kmeťko. Po nich nasledovala skupina biatlonistov: Alexandra Balogová, Laura Chovanová, Pavol Štrba, Róbert Valenta, Lucia Repková spolu s trénermi Roman Reguly, Marek Matiaško a Jozef Repko.

Popoludní sa na námestí univerziádnej dediny konal uvítací ceremoniál krajín. Generálna sekretárka SAUŠ Michaela Masárová si slávnostne vymenila darčky s riaditeľom univerziádnej dediny. 

Veĺkolepý Otvárací ceremoniál sa konal 2.marca vo večerných hodinách na kasokorčuliarskom štadióne. Program pozostával z nástupu krajín a kultúrnej časti. Počs ceremoniálu sa prítomným prihovoril prezident FISU Oleg Matytsin a prezident Ruskej federácie Vladimír Putin.