Ocenenie Univerzitný športovec roka 2017 získal slovenský atlét Ján Volko, ktorý na tróne vystriedal športovú strelkyňu Veroniku Sýkorovú, za svoje výsledky na Svetovej letnej univerziáde v Taipei, kde získal bronz na 200-metrovej trati a 5. miesto v šprinte na 100 m. Výsledky ankety Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) boli vyhlásené v pondelok 18.12. na slávnostnom galavečeri v aule Ekonomickej univerzity v Bratislave.
Okrem Volka získali ocenenia aj ďalší športovci, ktorí tento rok úspešne reprezentovali Slovensko na zimnej i letnej univerziáde. Na zimnej Univerziáde v Almaty si Barbara Kantorová i Matej Falát vybojovali zhodne bronz v alpskej kombinácii. Na SLU okrem bronzového Volka bodovali aj tenisti Ivan Košec so Simonou Parajovou, ktorí dosiahli na striebro v mixe.
Program začal spomienkou na rok 1987, kedy sa na Slovensku konala Zimná Svetová Univerziáda. Zaspomínať si na Univerziádu z pred 30tich rokov prišli členovia organizačného výboru a úspešní medailisti. Pozvanie na galavečer prijali aj medailisti zo zimnej a letnej Univerziády z roku 1997 z Kórei a Sicílie.
Ocenenia si odniesli aj extraligové tímy a organizátori Finále Univerzít 2017. SAUŠ každoročne oceňuje aj dlhoročných spolupracovníkov, funkcionárov či trénerov pri príležitosti životného jubilea za ich prínos v oblasti univerzitného športu.
OCEŇOVANÍ:
Oceňovanie športovcov za výsledky na SZU Almaty 2017:
Barbara Kantorová |
alpská kombinácia ženy (slalom + super G) |
3.m |
Matej Falát |
alpská kombinácia muži (slalom + super G) |
3.m |
Oceňovanie športovcov za výsledky na SLU Taipei 2017:
Ivan Košec |
Tenis zmiešaná štvorhra |
2.m |
Simona Parajová |
Tenis zmiešaná štvorhra |
2.m |
Ján Volko |
Atletika 200 m šprint |
3.m |
Univerzitný športovec roka SAUŠ: Ján Volko
OV Zimnej Univerziády v r. 1987 Tatry, Československo:
Ľudovít Kilár - Prezident organizačného výboru
Jozef Hrčka - Dekan fakulty Univerzity Komenského
Gejza Balogh - Prezident organizačného výboru v Jasnej
Štefan Leskovjanský - Prezident organizačného výboru v Tatrách
Ľudovít Komadel - Komunikácia s FISU
Martin Šebesta - Generálny sekretár org. výboru
Ladislav Harvan
Ján Neubauer
Peter Chudý - Zodpovedný za organizáciu
Dušan Hamar - Zodpovedný za lekársky dozor
Milan Kováčik - PR a komunikácia
Ján Habán - Komunikácia a informácie
Vladimír Miller - Zástupca úradu vlády SR
Dušan Muňko - Riaditeľ cestovnej kancelárie Slovakoturist
František Chmelár - Zodpovedný za protokol
Vojtech Mikloš - Zodpovedný za marketing
Michal Sýkora- Starosta Štrbské Pleso
Miroslav Cích - Zodpovedný za marketing
Športovci Zimnej Univerziády v r. 1987 Tatry, Československo:
Alžbeta Havrančíková spolu s Anna Janoušková, Iveta Knížková |
Klasické lyžovanie, beh na 10 km |
1.m |
Ľudmila Milanová súč. Fiaminová | Zjazdové lyžovanie, zjazd Zjazdové lyžovanie, obrovský slalom Zjazdové lyžovanie, trojkombinácia |
1.m 1.m 2.m |
Peter Jurko | Zjazdové lyžovanie, zjazd Zjazdové lyžovanie, obrovský slalom Zjazdové lyžovanie, trojkombinácia |
1.m 1.m 1.m |
Ján Klimko | Severská kombinácia | 1.m |
Peter Číž spolu s Ivan Šindler František Vavřinčík, Jiří Malec |
Skoky na lyžiach, K-70 Skoky na lyžiach, K-90 Skoky na lyžiach, K-70 |
1.m 3.m 1.m |
Ivan Šindler | Skoky na lyžiach, K-90 | 2.m |
Ján Taraba | Hokej | 1.m |
Ivan Dornič | ||
Střída | ||
Brumslík | ||
Justra | ||
Monika Hojstričová | Zjazdové lyžovanie, trojkombinácia | 3.m |
František Repka | Severská kombinácia | 3.m |
Rastislav Daniška | Zjazdové lyžovanie, trojkombinácia | 3.m |
Športovci Zimnej Univerziády v r. 1997 Jeonju - Muju, Kórea:
Ivan Bátory | Klasické lyžovanie, beh na 15 km klasicky Klasické lyžovanie, beh na 30 km voľnou technikou Klasické lyžovanie, kombinácia |
1.m 1.m 1.m |
Ivan Bátory Martin Bajčičák Peter Bartoň Ivan Hudáč |
Klasické lyžovanie, štafeta 4x10km | 1.m |
Športovci Letnej Univerziády v r. 1997 Sicília, Taliansko:
Martina Moravcová | Plávanie, 100m voľný spôsob Plávanie, 100m motýlik Plávanie 200m voľný spôsob Plávanie 200m polohové preteky |
1.m 1.m 1.m 1.m |
Patrícia Marková/Rogulski Martina Ondrejková |
Tenis štvorhra | 3.m |
Erik Csarnakovics Patrícia Marková/Rogulski |
Tenis miešaná štvorhra | 3.m |
Oceňovanie kolektívov - Extraliga:
Slávia EU - Vladimír Hančík (prezident klubu) Michal Matušov (tréner) |
Extraliga volejbal ženy | 1.m |
Slávia UK - Dušan HOLAS (tréner) Gejza Gyurcsi (hráč a asistent trénera) Tomáš KORAUŠ (hráč) |
Extraliga vodné pólo muži | 1.m |
VK SPU Nitra- Ivan Husár - funkcionár klubu | Extraliga volejbal muži | 1.m |
Organizátori Finále Univerzít 2017:
Technická univerzita Košice - Vladimír Harčarik | Basketbal muži/ženy Futsal |
Žilinská univerzita v Žiline - Sklenár, Janikovský | Florbal |
Slov. poľnohospodárska univ. v Nitre - Ivan Husár - funkcionár klubu | Volejbal muži/ženy |
Slov. technická univerzita v Bratislave - Oto Honz | Futbal |
Dlhoroční spolupracovníci, funkcionári a úspešní tréneri:
Peter Nadányi
Jozef Sklenár
Štefan Tejbus
Helena Strnánková
Ivan Turčáni
Peter Svoboda
Dalma Sochorová
Dušan Litva
Viliam Lendel
Milan Mižičko