LETNÁ SVETOVÁ UNIVERZIÁDA GWANGJU 2015
28. Letná Svetová Univerziáda, Gwangju, Kórea
dátum: 3. júl - 14. júl 2015
VÝSLEDKY:
Filip Marinov - STRIEBRO - trap jednotlivcov
Filip Marinov, Július Vass, Matúš Dudo - BRONZ - muži trap
Katarína Listopadová - BRONZ - 100m motýlik
Matúš Bubeník - STRIEBRO - skok do výšky s výkonom 228 cm
13.7. 2015 (pondelok)
Program
- Hádzaná 10,00 SVK - Montenegro výsledok- 27:32
12.7. 2015 (nedeľa)
Program
- Hádzaná SVK-CHN 16.00
- Stolný tenis od 10.00
- Atletika 18.40 finale 4x100m ženy
11.7. 2015 (sobota)
Program
- Stolný tenis od 10,00
- Atletika 4x100m 19,00
10.7. 2015 (piatok)
Program
- Hádzaná 16:00 proti Uruguaju
- Streľba od 9:00 muži
- Stolný tenis od 10:00
- Atletika 7:30 20km chôdza, 17:00 200m semifinále, 18:00 skok do výšky, 19:20 finále 400m
ATLETIKA
Ženy
20 km chôdza: 8. Mária Czaková 1:38:24
200 m - semifinále: 4. v II. semifinále Alexandra Bezeková (SR) 24,09 (-0,3) - nepostúpila do finále
HÁDZANÁ
Turnaj žien - B-skupina:
Slovensko - Uruguaj 28:19 (13:9)
Zostava a góly SR: Medveďová, Haládiková - Minárčiková 3, Gajdošová 4, Blažeková 5, Szőkeová 3, Klučková 5, Kostelná, Varjassiová, Habánková 5/1, Bettáková 2, Bujnochová 1
pok. hody: 1/1 - 2/1, vylúčené: 0 - 5
STOLNÝ TENIS
Dvojhra mužov - 15. skupina:
Kristián Kobes (SR) - Batdelger Yondonjamts (Mongol.) 3:0 (4, 9, 8)
Kristián Kobes (SR) - Andres Carlier (Čile) 3:0 (7, 7, 8)
- Kobes sa stal víťazom skupiny a postúpil ďalej.
44. skupina:
Jakub Figeľ (SR) - Iľja Šamin (Rus.) 3:2 (5, -9, 10, -5, 12)
Jakub Figeľ (SR) - Binesh Khaniya (Nepál) 3:0 (4, 6, 8)
- Figeľ sa stal víťazom skupiny a postúpil ďalej.
45. skupina:
Andrej Slováčik (SR) - Aziz Kydyrbajev (Kirg.) 3:1 (3, 9, -6, 8)
Andrej Slováčik (SR) - Munkhsaikhan Bayaraa (Mongol.) 3:0 (6, 6, 6)
- Slováčik sa stal víťazom skupiny a postúpil ďalej.
Dvojhra žien - 16. skupina:
Andrea Daubnerová (SR) - Maria Engelsonová (Švéd.) 3:0 (11, 3, 4)
- Daubnerová sa stala víťazom skupiny a postúpila ďalej.
ŠPORTOVÁ STREĽBA
ľubovoľná malokalibrovka 3x40
muži: 1. Jang Chao-žan (Čína) 453,8 b. (v kvalifikácii 1164), ... 30. Zdeněk Čadek (SR) 1139
družstvá: 1. Čína 3492
vzduchová pištoľ 60
muži: 1. Davaakhuu Enkhtaivan (Mongol.) 199,6 (575), ... 18. Peter Baláž 570, 34. Martin Skýva (obaja SR) 558
družstvá: 1. Kórejská republika 1722
9.7. 2015 (štvrtok)
Program
- Streľba od 8,30
- Hádzaná 16,00 proti BRA
- Atletika 10,40 200m, 14,40 kladivo, 16,00 100m, 17,40 400m
- Taekwondo od 9,00
- Stolný tenis od 10,00 jednotlivci
8.7. 2015 (streda)
Program
- Atletika 100m od 9,50, 400m 11,53, 400 m 16,16, vyska 18,22
- Streľba od 9,00
- Stolný tenis od 10,00
- Plávanie 20,20 finále
7.7. 2015 (utorok)
Program
- Taekwondo od 9,00
- Streľba od 9,00
- Plávanie od 9,30
- Veslovanie 15,00 finale : Marek Režnák - Andre Rédr- 4. miesto
- Hádzaná SVK vs. RUS 16,00 - výsledok 14:29
6.7. 2015 (pondelok)
Športoví strelci získali v trape cenný strieborný a bronzový kov.
(Zdroj:WEBNOVINY) - Slovensko má zásluhou športových strelcov po pondelku prvé dve medaily zo svetovej univerziády v kórejskom Gwang-ču. Striebro zavesili na krk Filipovi Marinovovi v trape jednotlivcov.
Dvadsaťročný študent SPU v Nitre postúpil z kvalifikácie z 5. miesta výkonom 118 bodov vďaka bezchybnej záverečnej položke, ktorá ho posunula medzi elitnú šesticu. V semifinále trafil takisto ako Talian Valerio Grazini všetkých 15 terčov a zabezpečil si finále. V boji o zlato prehral so súperom z Apeninského polostrova 12:14, pričom o šancu na zlato sa pripravil chybami pri 13. a 15. terči.
Družstvo v trape si odnieslo bronz
Druhý slovenský cenný kov získalo družstvo v mužskom trape. Trio Filip Marinov, Július Vass, Matúš Dudo si vybojovalo bronzové medaily, keď v celkovom súčte dosiahlo 344 bodov.
Smolu mal Peter Baláž v ľubovoľnej pištoli 60, keď výkonom 546 bodov zostal tesne pred finálovými bránami. Ako prvého nepostupujúceho do vyraďovacej časti ho klasifikovali na 9. priečke, dva body od prvej osmičky.
V športovej puške na 60 výstrelov poležiačky si Jana Hyblerová suverénne zabezpečila účasť v kvalifikácii, Dominika Škotková neprešla elimináciou.
Veslári získali šancu na medaily
Vo veslárskych súťažiach sa darilo mužskému dvojskifu Marek Režnák - Andre Rédr, ktorý postúpil zo semifinále do A-finále. Slováci sa vo svojej semifinálovej jazde posúvali postupne vyššie, na záverečných 500 metroch deklasovali kórejských súperov, vďaka čomu sa dostali na tretiu postupovú pozíciu.
V lukostreľbe sa Slováci Vladimír Hurban, Juraj Duchoň a Zuzana Lučaničová rozlúčili už v prvých kolách eliminácie a do záverečných bojov nepostúpili. V džude síce Matej Poliak dal v osemfinále do 66 kilogramov ippon Renovi Ťia-wenovi z Číny, ale vo štvrťfinále potom nestačil na Bielorusa Vajeho Tuchaliana.
Listopadová si polepšila
Slovenská plavkyňa Katarína Listopadová obsadila 6. priečku v pondelňajšom osemčlennom finále krauliarskej stovky na svetovej univerziáde v kórejskom Gwang-ču.
Zverenka Dirka Langeho dohmatla za 55,09 s, za zlatou Američankou Shannon Vreelandovou zaostala o sedem desatín. Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka si polepšila v porovnaní so semifinálovým časom (55,37).
V plaveckom bazéne obsadil Tomáš Klobučník na 200 metrov prsia v rozplavbách 25. priečku.
Za kratší koniec ťahal aj jediný slovenský zástupca v kolektívnych športoch. Hádzanárky Slovenska na úvod turnaja žien podľahli v derby Češkám 17:22 (7:11) a v rámci základnej B-skupiny nastúpia v utorok o 9.00 hodine SELČ proti Ruskám, ktoré v pondelok rozdrvili súperky z Uruguaja 41:6.
Výsledky - svetová univerziáda v Gwang-ču - pondelok:
ŠPORTOVÁ STREĽBA
trap
muži (konečné poradie): 1. Valerio Grazini (Tal.) 119 b. (v kvalifikácii) - semifinále 15, finále 14, 2. Filip Marinov (SR) 118 - semifinále 15, finále 12, 3. Yavuz Ilnan (Tur.) 120 - semifinále 14, o 3. miesto 14, ... 11. Július Vass 114, 16. Matúš Dudo (obaja SR) 112
družstvá (konečné poradie): 1. Turecko 350, 2. Taliansko 347, 3. Slovensko 344
športová puška 60
ženy (eliminácia): Jana Hyblerová 622,0 - postúpila do kvalifikácie, Dominika Škotková (obe SR) 601,9 - nepostúpila
družstvá (konečné poradie): 1. Thajsko 1864,4, 2. Čína 1857,5, 3. Irán 1851,4
ľubovoľná pištoľ 60
muži: 9. Peter Baláž (SR) 546
družstvá (konečné poradie): 1. Kórejská republika 1655, 2. Rusko 1636, 3. Mongolsko 1620
LUKOSTREĽBA
Muži:
1. kolo: Kevin Sabado (Arg.) - Vladimír Hurban (SR) 0:6, Darren Wallace (Ír.) - Juraj Duchoň (SR) 6:0
2. kolo: Dan Olaru (Rum.) - Vladimír Urban (SR) 6:0
Ženy:
1. kolo: Zuzana Lučaničová (SR) - Krišna Maya Syangtanová (Nepál) 2:6
PLÁVANIE
200 m prsia - rozplavby: 1. Kirill Prigoda (Rus.) 2:12,28, ... 25. Tomáš Klobučník (SR) 2:16,37
100 m voľný spôsob - finále žien: 1. Shannon Vreelandová (USA) 54,39, ... 6. Katarína Listopadová (SR) 55,09
VESLOVANIE
Dvojskif mužov - I. A/B-semifinále (prví traja do A-finále, ostatní do B-finále):
1. Federico Garibaldi, Davide Mumolo (Tal.) 6:23,86 min,
2. Dawid Grabowski, Adam Wicenciak (Poľ.) 6:24,43,
3. Marek Režnák, Andre Rédr (SR) 6:25,88
DŽUDO
Muži - do 66 kg:
Osemifinále: Matej Poliak (SR) - Ren Ťia-wen (Čína) na ippon
Štvrťfinále: Bektur Rysmambetov (Kirg.) - Matej Poliak (SR) na ippon
Opravy: Vaje Tuchalian (Bielor.) - Matej Poliak na wazari
HÁDZANÁ
Turnaj žien - B-skupina:
Česko - Slovensko 22:17 (11:7)
Zostava a góly SR: Medveďová, Haládiková - Minárčiková 3, Gajdošová, Blažeková 5, Szőkeová, Klučková 2/1, Kostelná 1, Varjassiová, Habánková 5, Bettáková, Bujnochová 1
pok. hody: 4/3 - 2/1, vylúčené: 2 - 1
Uvítací ceremoniál a vztyčovanie vlajky SR v Gwangju... slovenskí športovci postupne prichádzajú do univerziádnej dediny, kde 3.7. Otváracím ceremoniálom začne 28. svetová letná univerziáda.
SR výprava na ceste na Otvárací ceremoniál
SR nominácia Gwangju 2015
Priezvisko | Meno | Šport | Funkcia |
Lopuchovský |
Marcel |
Atletika |
Trener |
Čilík |
Ivan |
Atletika |
Trener |
Beer |
Lukas |
Atletika |
|
Bubeník |
Matus |
Atletika |
|
Putalová |
Iveta |
Atletika |
|
Slaničková |
Lucia |
Atletika |
|
Czáková |
Maria |
Atletika |
|
Kršáková |
Lenka |
Atletika |
|
Bezeková |
Alexandra |
Atletika |
|
Kružliak |
Tomas |
Atletika |
|
Priklerová |
Silvia |
Hádzaná |
Veduci |
Marcinová |
Renata |
Hádzaná |
Veduci druzstva |
Poloz |
Dusan |
Hádzaná |
Trener |
Lajčák |
Jan |
Hádzaná |
Asistent trenera |
Halásová |
Martina |
Hádzaná |
Fyzioterapeut |
Bujnochová |
Karin |
Hádzaná |
|
Habánková |
Veronika |
Hádzaná |
|
Haladíková |
Zuzana |
Hádzaná |
|
Kľučková |
Livia |
Hádzaná |
|
Kostelná |
Alica |
Hádzaná |
|
Medveďová |
Adriana |
Hádzaná |
|
Minarčíková |
Eva |
Hádzaná |
|
Bettaková |
Eliska |
Hádzaná |
|
Varjassiová |
Petra |
Hádzaná |
|
Blažeková |
Selma |
Hádzaná |
|
Szokeová |
Natália |
Hádzaná |
|
Gajdošová |
Veronika |
Hádzaná |
|
Mezovský |
Rastislav |
Judo |
Trener |
Žilka |
Peter |
Judo |
|
Poliak |
Matej |
Judo |
|
Lučaničová |
Zuzana |
Lukostreľba |
|
Duchoň |
Juraj |
Lukostreľba |
|
Hurban |
Vladimir |
Lukostreľba |
|
Machovic |
Miroslav |
Plávanie |
Trener |
Klobučník |
Tomas |
Plávanie |
|
Listopadová |
Katarina |
Plávanie |
|
Steis |
Lukas |
Šerm |
|
Karkalík |
Matej |
Šerm |
|
Cellerová |
Michala |
Šerm |
|
Balážová |
Barbora |
Stolný tenis |
|
Daubnerová |
Andrea |
Stolný tenis |
|
Kobes |
Kristian |
Stolný tenis |
|
Slováčik |
Andrej |
Stolný tenis |
|
Figel |
Jakub |
Stolný tenis |
|
Kubošková |
Barbora |
Strelba |
Trener |
Slamka |
Vladimir |
Streľba |
Trener |
Fecko |
Frantisek |
Streľba |
Trener |
Čadek |
Zdenek |
Streľba |
|
Hyblerová |
Jana |
Streľba |
|
Škotková |
Dominika |
Streľba |
|
Baláž |
Peter |
Streľba |
|
Skýva |
Martin |
Streľba |
|
Vass |
Julius |
Streľba |
|
Marinov |
Filip |
Streľba |
|
Dudo |
Matus |
Streľba |
|
Boorová |
Lucia |
Streľba |
|
Slamková |
Nina |
Streľba |
|
Ižárik |
Pavel |
Taekwondo |
Trener |
Švec |
Mario |
Taekwondo |
Trener |
Lieskovský |
Boris |
Taekwondo |
|
Kokošková |
Kristina |
Taekwondo |
|
Žiška |
Jan |
Veslovanie |
Trener |
Redr |
Andre |
Veslovanie |
|
Reznak |
Marek |
Veslovanie |
|
ŠPORTY:
- Atletika
- Športová streľba
- Plávanie
- Veslovanie
- Hádzaná
- Judo
- Takewondo
- Lukostreľba
- Šerm
- Stolný tenis